شهرداری نهادی که هیچوقت نمی تواند مقصر باشد !!!

 شهرداری  نهادی که هیچوقت  نمی تواند مقصر باشد !!!

شهرداری  بعنوان یک نهاد عمومی می بایستی خدمت گذار شهروندان باشد بنده بعنوان یک شهروند و وکیل دادگستری نمی توانم منکر خدمات و زحمات بخش عمده ای از بدنه و پرسنل شهر داری به مردم باشم لیکن تخلفات عده ای که رعایت الزامات و بایسته های قانونی را برای خود لازم و ضروری نمی دانند سبب گشته که پرونده های عدیده ای در مراجع مختلف قضائی بر علیه شهر داری ها تشکیل شود و متأسفانه شهرداری ها و علی الخصوص شهرداری تهران با اعتقاد به یک شعار و رویه مذموم  مبنی بر آنکه (مأموران شهرداری هیچ وقت مقصر نیستند ) به جای جبران اشتباهات و دلجویی از کسانی که در نتیجۀ اقدامات غیر قانونی یا فرا قانونی پرسنل شهرداری و یا عوامل منتسب به شهرداری دچار خسارت شده اند با تیمی متشکل از نمایندگان حقوقی به مصاف و جدال با شکات می پردازند تا خدایی ناکرده بر علیه فرد متخلف توسط مراجع محترم قضایی رأی مبنی بر محکومیت صادر نگردد .

در روز چهار شنبه 19/06/1393 حدود ساعت 11 صبح یک تیم کاملا مجهز به ابزار تخریب از قبیل لودر باب کت ،دستگاه هوا برش، پتک و کلنگ بدوا با بریدن قفل درب ورودی ملک بوسیله دستگاه هوا برش با توسل به زور به داخل ملک واقع در خیابان میرداماد وارد شده و اقدام به تخریب بنا  بوسیله لودر باب کت می نماید و مأمورین شهرداری برای پاک نمودن آثار جرم از فیلم برداری توسط موبایل جلوگیری و حتی موبایل یکی از شکات را با ضرب و شتم و زور از وی می گیرند که البته این موبایل در کلانتری از جیب مأمور متخلف کشف و به صاحبش عودت می گردد .

مقاومت ساکنین در مقابل نیروهای شهرداری ،  نتیجه ای جز مجروحیت ایشان بوسیله چاقو و پنجه بکس و چماق نداشته که با حضور به موقع نیروی انتظامی از اقدامات مغایر قانون مأمورین شهرداری جلوگیری و عدۀ زیادی از مأمورین شهرداری از محل متواری شده و دو نفر از ایشان نیز بازداشت و به کلانتری منتقل نموده اند و یکی از مصدومین که بر اثر اصابت چاقو به قسمت سر دچار جراحت گردیده بصورت سر پایی مداوا و مجروح دیگر بدلیل شدت ضربات وارده به سر بوسیله چماق به بیمارستان منتقل می گردد .

در مورخ 22/06/1393 پرونده به دادسرای ناحیۀ 7 تهران ویژه رسیدگی به پرونده های شهرداری ها ارسال و پس از ارجاع به یکی از شعب از با حضور نمایندۀ حقوقی شهرداری از متهمین تحقیق بعمل می آید که متهمین بدوا"حتی حضور خود را نیز در محل انکار می نمودند که پس از ارائه فیلم هایی که از زمان یورش مأمورین شهرداری به ساختمان و همچنین تخریب ساختمان تهیه شده متهمین چاره ای جز قبول اتهام نداشته اند و مشخصات رانندۀ لودر را نیز اعلام نمودند .

اینجانب بنابر وظیفه ای که دارم ضمن دفاع از حقوق موکلینم به نمایندۀ محترم حقوقی شهرداری اعلام داشتم که در صورت دلجویی آمر این اتفاقات یعنی شهردار ناحیه 4 منطقه 3 تهران می توانند رضایت شکات را جلب نمایند ولیکن در بعد از ظهر همان روز شهردار محترم ناحیه 4 منطقه 3 در ادعایی کاملا کذب و غیر واقع در مصاحبه با خبرگزاری محترم ایلنا با تکذیب  درگیری ماموران شهرداری این ناحیه  فرموده اند : شهرداری در این درگیری هیچ نقشی نداشته است و دو مالک ساختمان با یکدیگر درگیرشده اند .  و ضمن رد تخریب این ساختمان به وسیله «لودر» از سوی مأموران منسوب به شهرداری ناحیه ۴ منطقه ۳ تهران بدون ارائه هرگونه حکم قانونی گفت: چنین اقدامی از سوی ماموران شهرداری اصلا صحت ندارد..

 آنچه مسلم است  فرمایشات   آقای  سلطانی فر  نوعی فرافکنی   برای رد اتهامات  وارده  به ایشان  و  در تداوم رویه و قاعده مذموم ( هیچ وقت در هیچ حادثه ای شهرداری مقصر نیست ) می باشد چراکه :

1-    با توجه  اقاریر صریح  متهمین  پرونده  که از کارمندان  شهرداری  منطقه 3 تهران می باشند  لودر باب کت  بکار گرفته شده  جهت  تخریب ملک متعلق به شهرداری بوده  و هویت راننده لودر نیز  اعلام  و در پرونده مضبوط است .

2-    فیلم  زمان تخریب  ملک موجود است و در این فیلم ها به وضوح مشخص است که مأمورین شهرداری چگونه ملک را تخریب کردند و با چه نحوی اقدام به تهدید شخصی که فیلم برداری می نموده و گرفتن موبایل برای جلوگیری از فیلم برداری کرده اند که  عنداللزوم  جهت قضاوت اذهان عمومی  این فیلم ها منتشر خواهد شد.

3-  گزارشات مامورین زحمتکش  نیروی انتظامی  همگی دلالت بر  صحت ادعاهای مطرح شده توسط شکات  دارد .

4-    غیر از آقای سلطانی فر شهردار  محترم  ناحیه 4 منطقه 3 تهران و عوامل تحت امر ایشان در شهرداری منطقه 3 تهران  پرونده متهم دیگری نداشته و ندارد .

از سویی  دیگر مهدی آقای مهدی آقا بیگی ، مدیر روابط عمومی شهرداری  منطقه سه تهران  در گفت وگو با «اعتماد» با وجود تایید حادثه گفت: اولامحل حادثه زمینی بایر است نه یک ساختمان. قطعه زمینی درکنار میدان میوه و تربار میرداماد، نبش خیابان نیل. ثانیا: هنوز مالکان آن مجوز های لازم برای ساخت و ساز را نگرفته اند و به همین دلیل هرگونه ساخت و ساز درآن غیرقانونی و تخلف محسوب می شود، ثالثا: گویا در این ملک چند نفر داعیه مالکیت دارند که هنوز ادعای هیچ یک برای شهرداری اثبات نشده است. وی با بیان اینکه وظیفه نیروهای شهربان براساس قانون جلوگیری از بروز هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در شهر است، ادامه داد: مسلما هر کجا که ساختمانی به شکلی غیرقانونی و بدون مجوز در حال ساخت باشد، نیروهای شهربان براساس دستورالعملی که برایشان تعریف شده، به شکلی قانونی وارد ملک می شوند و از ادامه کار متخلفان جلوگیری خواهند کرد. مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه سه در پایان تاکید کرد: با همین رویکرد اگر مالکان زمین یاد شده قبل از اینکه مجوزهای لازم را کسب کنند، بخواهند به کارشان ادامه دهند، باز هم جلوی آنها را خواهیم گرفت .

 جای بسی  تشکر  و تقدیر دارد که   مدیر محترم  روابط عمومی شهرداری منطقه 3  تهران   بر خلاف   سایر همکارانشان که  اصولا" منکر هرگونه درگیری می باشند  وقوع حادثه و درگیری  را تائید نموده اند  و البته  باز این سوال  پیش می آید  که با کدام مجوز  شرعی قانونی  مامورین شهرداری  با قهر و غلبه به  حریم خصوصی افراد  حمله ور شده و اقدام به تخریب  بنا  یا قدمت سی ساله و  تخریب اموال نموده اند ؟ فلذا دلیلی  برای  حضور و دخالت  مامورین محترم شهرداری  و لشکر کشی جهت تخریب  بنا با قدمت سی سال  وجود نداشته و ندارد و به همین دلیل است که شهردار محترم منطقه 4 ناحیه 3 تهران بطور کلی منکر حضور و خالت مامورین شهرداری  در این واقعه می باشد .

 در پایان  ضمن رد ادعای خلاف واقع شهرداری تهران  ، توجه مسئولین  شهرداری تهران  و شورای محترم شهر تهران  را به فرمایش گوهر بار امیر المونین  علی علیه السلام جلب می نمایم  :

ناقه ی ثمود را یک نفر هلاک کرد ، اما عذاب خداوند همه قوم را  بلحاظ خشنودی  از کار هلاک کننده فراگرفت .

و امید آن  است  که  مدیران  محترم شهرداری تهران ،  بجای  فراکنی  و  جبهه گیری و تخریب  شخصیت  کسانی که  در مقابل اقدامات  مغایر  قانون  عوامل شهرداری  از مراجع قضائی دادخواهی می نمایند ترتیبی اتخاذ تا از بروز  اینگونه حوادث و اتفاقات ناگوار  توسط عوامل شهرداری  جلوگیری نمایند .

 بدیهی است  اینجانب بعنوان  وکیل شکات  وظیفه خود می دانم  تا احقاق  حقوق موکلین و حصول نتیجه پرونده را پیگیری نمایم .  

 با احترام   فرزانه سادات ابوالقاسمی    وکیل پایه یک دادگستری  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
/ 0 نظر / 26 بازدید