آقای روحانی دلیل سکوت دولت در باره شهادت معلم سیستانی چیست؟

سریال پر تکرار ترور سیستانیان در منطقه بلوچستان استان سیستان و بلوچستان متأسفانه تمامی ندارد، این بار قشر زحمتکش معلمان گویا هدف این اشرار است سال‌هاست شهید رضا سرگزی از فرهنگیان استان بود که مدت ۴ سال در مقطع ابتدایی چکارچان مشغول خدمت بوده است. که در شهرستان محل خدمت خود چند روز با گلوله تروریستها از پای در آمد. 

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در این باره می گوید: افراد مسلح ناشناس رضا سرگزی یکی از معلمان منطقه سرباز و قصرقند را در حالی که از بعد از تعطیلی از مدرسه به سمت منزل در حرکت بود را مورد ترور قرار داده و به شهادت رساندند.

این مسئول ادامه داد: به‌جز ناامن کردن منطقه، ایجاد آشوب و بر هم زدن نظم و امنیت در منطقه، هیچ دلیل دیگری برای ترور معلمان در منطقه وجود ندارد.

این اقدام اشرار با واکنش تند نمایندگان مجلس مواجه شد به طوری که سید باقر حسینی نماینده سیستان در مجلس شورای اسلامی خطاب به هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان ، آقای نخعی مدیرکل آموزش و پرورش استان ، گفت: شما موظف به خدمت برای مردمی هستید که در طول تاریخ مظلوم بوده اند ، جرم ما ولایتمداری ماست ، کجایند آنهایی که بدنبال سهم خواهی هستند ، آنهایی که مدعی اند ، حقی دارند ، همانهایی که بچه های ما را در این سالها شهید کرده اند ،

جرم ما اینست که در مقابل اشرار و قاچاقچیان و گروهکهای تکفیری ایستاده ایم ، اگر امنیت در این کشور برقرار است به برکت خون شهدای ما بوده ، از مسئولان نظام و ائمه جمعه سراسر کشور اعم از شیعه و سنی این انتظار را داریم ، همانطور که مساله شوم اسیدپاشی اصفهان را در تریبونهای خود محکوم کردند ، شهادت مظلومانه معلمین جوان سیستانی در بلوچستان را هم محکوم نمایید .

معلم جوان ما چه گناهی مرتکب شده بود ، غیر از درس دادن فرزندان این آب و خاک ، خدمت صادقانه بچه های سیستانی در جای جای بلوچستان زبانزد خاص و عام است ، نباید از نقش پررنگ فرزندان سیستانی در رشد و توسعه استان به راحتی بگذریم .

آیا سیستانی بودن جرم است ؟؟ سیستانی بودن افتخار است ، مردم ما افتخار می کنند که سیستانی هستند ، مسئولین بدانید اگر کاری برای ما نکردید ، خون حسین ابن علی (ع) در رگهای این فرزندان است ، باور کنید ما زیاده خواه نیستیم ، امنیت فرزندان ما را تامین کنید .

سی و پنج سال خدمت صادقانه کردیم ، من بعد هم خدمت خواهیم نمود ، همه جای ایران سرای من است ، با ما و فرزندان ما به خاطر خدمت صادقانه اینگونه رفتار نکنید !!!

همچنین حسین علی شهریاری دیگر نماینده این استان در این باره گفت: مدام دم از ایجاد امنیت می‌زنند اما آیا منظورشان ایجاد امنیت برای اشرار است؟ وزیر کشور مرتب دم از امنیت می‌زند، حتما باید یکی از نزدیکان ایشان به شهادت برسد یا به گروگان گرفته شود تا متوجه شود مردم مظلوم ما در استان چه بر سرشان می‌آید؟ 

او ادامه داد: آیا سیاست‌های اتخاذ شده در سال گذشته وضعیت را بهتر کرده است؟ تسلیح بی‌حساب و کتاب برخی افراد در منطقه که به گفته نیروهای انتظامی و امنیتی اکثر شرارت‌ها در منطقه توسط این افراد صورت می‌گیرد، جای بازنگری ندارد؟ چرا شورای عالی امنیت ملی احساس مسئولیت جدی در تأمین امنیت این استان ندارد؟ آیا اطلاعاتی که به مسئولان کشور داده می‌شود یک‌سویه نیست؟ آیا در سطح کلانی از سوی مسئولین کلان نظام در صحت و سقم این گزارشات انجام می‌شود؟ آیا فرماندارانی که خود از منطقه انتخاب شده‌اند نباید به عنوان رئیس شورای شهرستان جوابگوی ناامنی‌ها باشند؟ و اگر توان اجرایی ندارند برکنار گردند؟ 

شهریاری بار دیگر به کشته شدن این معلم اشاره کرد و افزود: آیا وزیر آموزش و پرورش در امینت جان معلمان خود وظیفه ندارد؟ اگر در منطقه‌ای معلمی به شهادت می‌رسد نباید مدارس آن مدرسه تا تأمین امنیت تعطیل شود؟ تا کی می‌توان هر روز در زاهدان و زابل جنازه شهیدی را به دوش کشید و خانواده‌های زیادی را عزادار کرد؟ 

اما نادر قاضی پور نماینده ارومیه در واکنش به شهید شدن این معلم توسط تروریستها در گفت و گو با تابناک گفت: چرا دولت در باره این معلم که در سیستان شهید شده است سکوت کرده است؟ دلیل این سکوت دولت چه چیز می تواند باشد؟ چرا کسی این موضوع را پیگیری نمی‌کند.

وی گفت: این افراد به بهانه‌های مختلف معلمان و کارمندان وزارت بهداشت و درمان کشور را به شهادت می‌رسانند اما نکته در آور در آنجایی است که دولت دراین‌باره سکوت معناداری دارد و کسی هم نیست که موضوع را پیگیری کند.

وی گفت: آقای روحانی چرا از جان معلمان و کارمندان در سیستان و بلوچستان دفاع نمی‌کنید، مگر اینان کارکنان دولت نیستند، اهمیت این موضوع هم کمتر از اسیدپاشی های اخیر اصفهان نیست، باید دولت به گونه‌ای رفتار کند که از تمام کسانی که به آن‌ها ظلم شده دفاع گردد، چون کسی برای این معلم سروصدا نکرد شما هم سکوت کردید.

/ 0 نظر / 27 بازدید