درگیری ماموران منسوب به شهرداری دردسرساز شد؟ احضار قالیباف به مجلس

 

روزنامه جهان صنعت صفحه 14 ، جامعه تاریخ: 25/06/1393

درگیری ماموران منسوب به شهرداری دردسرساز شد؟ 

احضار قالیباف به مجلس

«جهان‌صنعت»- برخوردهای عجیب و غریب برخی از ماموران منسوب به شهرداری بعد از تکرار چند مورد از درگیری آنها با شهروندان به احضار قالیباف به مجلس ختم شده است. آن‌طور که سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس به ایلنا خبر داده است، شهردار تهران برای ادای توضیح به مجلس احضار شد و قرار است در اولین جلسه پس از تعطیلات مجلس در کمیسیون حضور پیدا کند. وی دلیل روشنی برای این حضور بیان نکرده است اما با توجه به رخدادهای اخیر به نظر می‌رسد رفتارهای ماموران منسوب به شهرداری ممکن است دلیل آن باشد.
دخیل عباس زارع‌زاده، نماینده مهریز در مورد علت حضور قالیباف در جلسه کمیسیون گفته است: شهردار تهران برای بررسی پاره‌ای از مسایل به کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی خواهد آمد. از سوی دیگر عیسی دارایی دیگر عضو کمیسیون شوراهای مجلس نیز در ارتباط با این دعوت گفت: آقای قالیباف باید شخصا به کمیسیون بیایند تا به برخی سوالات نمایندگان پاسخ داده شود.
وی افزود: بدون شک این موضوع موجب روشنگری و رفع ابهامات در بسیاری از مسایل موردنظر نمایندگان خواهد شد.
پس از فوت یک کارگر دستفروش در درگیری با ماموران یکی از شرکت های پیمانکار شهرداری، زد و خورد ماموران منسوب به شهرداری با یک پلیس بازنشسته خبرساز شد. روز یکشنبه خبر دیگری مبنی بر درگیری درگیری ماموران منسوب به شهرداری با ساکنان یک ساختمان مطرح شد که در این درگیری نیز ماموران کلانتری مورد برخورد فیزیکی قرار گرفتند.
در این حادثه که چهارشنبه گذشته اتفاق افتاد ماموران منسوب به ناحیه ۴ شهرداری منطقه ۳ تهران با مالکان یک واحد مسکونی در خیابان میرداماد تهران به مصدومیت دو نفر از ساکنان و بازداشت سه نفر از ماموران توسط نیروی انتظامی انجامید. البته روابط عمومی شهرداری منطقه سه تهران در بیاناتی متناقض با آنچه وکیل مصدومان اظهار کرده بود، وقوع این درگیری را تکذیب کرد و مدعی شد درگیری بین ساکنان این ساختمان رخ داده است.
به گفته فرزانه‌ ابوالقاسمی وکیل مصدومان، در زمان حادثه ابتدا ماموران منسوب به شهرداری که تعداد آنها تا ۲۰ نفر برآورد شده‌ است بدون ارایه هرگونه حکم قانونی خواستار ورود به ساختمان و تخریب آن می‌شوند اما وقتی با مخالفت و ممانعت افراد حاضر در ساختمان مواجه می‌شوند همزمان با فحاشی و تهدید کلامی از طریق دستگاه هوا برشی که همراه خود داشتند درب ورودی پارکینگ ساختمان را از بیرون باز کرده و سپس با «لودر» داخل ساختمان شده و شروع به تخریب ساختمان می‌کنند.
وی با بیان اینکه در این هنگام میان چهار نفری که آن موقع در ساختمان حاضر بودند با ماموران شهرداری درگیری فیزیکی صورت گرفته است، گفت: در جریان این درگیری ماموران شهرداری که به وسایلی مانند چماق و پنجه بوکس مسلح بودند دو نفر از ساکنان ملک مورد نظر را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و با ضبط غیرقانونی گوشی‌های تلفن‌همراه اهالی محل، اجازه فیلمبرداری و عکسبرداری از این واقعه را نمی‌دهند.
پیش از این نیز در حادثه‌ای که برای راننده وانت دستفروش رخ داد، اعلام شد که ماموران منسوب به شهرداری از پنجه بوکس استفاده کرده‌اند و بعضی از آنها تجهیزاتی مانند گاز اشک‌آور همراه دارند.
روزنامه جهان‌صنعت نیز چندی پیش گزارشی از برخورد نامناسب ماموران منسوب به شهرداری با دستفروشان و هراس هر روزه آنها از هجوم این ماموران منتشر کرد. در این گزارش دستفروشان ادعا کردند ماموران با زد و خورد وسایل آنها را جمع می‌کنند و با آنها 
درگیر می‌شوند. 
در این حوادث شهرداری همواره مسوولیت را از خود سلب کرده و به عهده شرکت‌های پیمانکار گذاشته است این در حالی است که شهرداری وظیفه نظارت بر نیروهای منسوب به خود را به عهده دارد. اکنون قرار است شهردار تهران در مجلس حاضر شود تا به ابهامات نمایندگان پاسخ دهد.  

 

/ 0 نظر / 25 بازدید