مندنی‌پور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تشریح کرد

مندنی‌پور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تشریح کرد
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران گفت: شکایت علیه عدم ثبت اتحادیه کانون وکلا در وزارت کشور نادرست بوده و عملا این پرونده مختومه است و اتحادیه به عنوان یک مؤسسه کارگزار در ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده و نیازی به ثبت در وزارت کشور نیست.
علی مندنی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: شکایت علیه ثبت غیرقانونی اتحادیه سراسری کانون وکلا پس از اعتراض یک مردود علمی آزمون وکالت سال گذشته به نام محسن شادمان و شکایت در شعبه 2 دادسرای خارک(ناحیه 6 تهران) و بازپرس مفاخری شکل گرفته است.

 

 

وی ادامه داد: پس از شکایت صورت گرفته، دستوری به سازمان سنجش مبنی بر پلمپ اتحادیه صادر شده ولی هیچ رأیی به اتحادیه سراسری کانون وکلا ابلاغ نشده است.

 

رئیس اتحادیه کانون وکلا با اشاره به اینکه اتحادیه سراسری کانون وکلا به طور رسمی ثبت شده است، گفت: اتحادیه به عنوان یک مؤسسه کارگزار در ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده و نیازی به ثبت در وزارت کشور نیست.

 

 

مندنی‌پور با اشاره به انتشار برخی اخبار در خصوص پلمپ اتحادیه سراسری کانون وکلا تصریح کرد: با توجه به شرایط و موقعیت کشور در حال بررسی و پیگیری شکایت علیه خبرگزاری که اقدام به انتشار اکاذیب کرده، هستیم‌ چرا که این خبر ممکن است با شائبه‌هایی همراه و مورد تعبیر و تفسیر رسانه‌های دیگر قرار گیرد.

 

رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلا اظهار داشت: استدلال حقوقی ما این است که اتحادیه نمایندگی انجام امور کانون‌ها را در زمینه‌های اجرایی مثل برگزاری آزمون‌ها، همایش‌ها را داشته و از آنجا که کانون وکلا از 60 سال پیش به طور مستقل عمل کرده و در نظام جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است، اتحادیه به عنوان نماینده کانون و ایجاد وحدت رویه و هماهنگی با قوای سه‌کانه ایجاد شده است.

 

 

وی با اشاره به اینکه کانون‌های وکلای دادگستری نقش خود را با عنوان یک نهاد مدنی مستقل و غیرسیاسی در دفاع از حقوق فردی و اجتماعی آحاد جامعه و نیز در دفاع از مصالح و منافع مملکت در ورای سرزمین ایران به نحو احسن انجام خواهند داد، تصریح کرد: امیدواریم مسئولان به خواسته وکلا توجه داشته باشند و انتظار داریم این خواسته‌ها در چارچوب قانونی برآورده شود.

 

رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلا در پایان کیفیت آزمون امسال را بالا دانست و خاطرنشان کرد: در آزمون امسال سعی در طرح سوال توسط اساتید و صاحبنظران برجسته داشته‌ایم و از پرداختن به سوال‌های اختلافی پرهیز کرده‌ایم و به طور کلی آزمون به خوبی برگزار شده است

/ 0 نظر / 8 بازدید