نمایندگان طرح ادغام کانون وکلا و مرکز امور مشاوران را به مجلس بیاورند

نمایندگان طرح ادغام کانون وکلا و مرکز امور مشاوران را به مجلس بیاورند
سید مصطفی طباطبایی‌نژاد
 
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ضمن اشاره به وظایف کانون وکلا و مرکز امور مشاوران حقوقی، خواستار ارائه طرح ادغام این دو مرکز با یکدیگر از سوی مجلس شد. سید مصطفی طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: الزامی برای وجود دو کانون فعال در حوزه حقوقی و خدمات‌دهی به مردم، احساس نمی‌شود و بهتر است کانون وکلا و مرکز مشاوران با هم یکی شوند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: با اجرایی شدن طرح ادغام، مدیریت و بودجه تخصیص یافته به آن محدودتر و جمع‌بندی شده و مردم آسان‌تر می‌توانند برای رسیدگی به مشکلات خود به این مراکز رجوع و مشکلات خود را مطرح کنند.

وی با بیان اینکه نظارت قوه قضاییه با ادغام این دو مرکز با یکدیگر افزایش نمی‌یابد، ادامه داد: نظارت قوه قضاییه بر مرکز امور مشاوران و کانون وکلا بر اساس قوانین موجود، تعریف شده و با ادغام این مرکز میزان این نظارت افزایش نیافته و وکلا استقلال کاری خود را مانند سابق خواهند داشت.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: اجرای طرح کوچک‌سازی دولت و ادغام وزارتخانه‌ها با پیامدهای پیش‌بینی شده پس از اجرای آن، تا حدود زیادی مطابقت داشت و انتظار می‌رود مجلس با آوردن این طرح درباره جذب وکلا و نظارت قوه قضاییه هر چه سریع‌تر اقدام کند./

/ 0 نظر / 7 بازدید